Nasi przyjaciele

płatności online

Newsletter


Aktualności

Wstecz
dodane przez: Administrator
19-05-2020

Nowi Liderzy na start!

Mimo trudnej sytuacji związanej z zagrożeniem koronawirusem, Stowarzyszenie Dobroczynne „Res sacra miser” w Olkuszu działa dalej.  Rozpoczynamy realizację nowego projektu skierowanego do młodzieży szkół średnich z terenu powiatu olkuskiego.

Projekt pod nazwą „Lider młodzieżowy na rzecz lokalnego środowiska. Program kształtowania kompetencji społecznych uczniów olkuskich szkół średnich” otrzymał dofinansowanie w wysokości 70 tys. złotych ze środków programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich na lata 2014-2020.

 

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom zgłaszanym przez młodzież działającą w Klubach Wolontariusza Stowarzyszenie podjęło działania w celu przygotowania kolejnych młodych osób do pełnienia roli lidera w lokalnym środowisku. Uczestnicy projektu nabędą wiedzę, umiejętności, a przede wszystkim doświadczenie w zakresie zarządzania zespołem, zasadach pracy w grupie, motywowania innych, autoprezentacji czy też realizacji  samodzielnych inicjatyw. Wartością dodaną jest współpraca wyłonionych uczniów z przedstawicielami rodzin z dzieckiem niepełnosprawnym. Zakłada się wspólne wyjścia i spotkania integracyjne, jako element treningu umiejętności społecznych dzieci z niepełnosprawnościami.

Z uwagi na istniejącą sytuację epidemiologiczną projekt to też szansa na wdrożenie nowych sposobów szkolenia w formie spotkań zdalnych. Jest to możliwość zrobienia niezwykłych rzeczy
w bardzo trudnych czasach.  Uczestnicy będą mogli rozwinąć nie tylko kompetencje społeczne, ale również będą mogli pomóc innym przetrwać obecną sytuację dzięki autorskim inicjatywom, na które otrzymają środki finansowe.

Po zakończeniu etapu rekrutacji uczestników projektu do udziału w projekcie zaprosiliśmy 17 uczniów z sześciu szkół średnich średnich.  Nasi uczestnicy to społecznicy, wolontariusze z głową pełną pomysłów.

Udział w projekcie to okazja dla młodzieży do realizacji samodzielnych inicjatyw na rzecz lokalnej społeczności. O wszelkich działaniach ich zakresie i wynikach będziemy, wspólnie z naszymi uczestnikami, informować mieszkańców powiatu olkuskiego na bieżąco. 

 


KRS
0000171499

NASI PODOPIECZNI

Michałek Kaliś-pomóżmy w walce o zdrowie

Michałek Kaliś-pomóżmy w walce o zdrowie

Czytaj więcej

NAJNOWSZE